Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod Battlefield 1942

17. 12. 2009

1) OPERATION BATTLEAXE

A) Spojenci

Jako v každé misi si prohlédněte bojový plán a označte místo výsadku. Snažte se nejdříve zabrat „okolní bunkry“ a pak se teprve vydejte na ten uprostřed. Němci budou používat tanky nebo kulomety (MG 42) připevněné u bunkrů. To znamená, že byste měli používat hlavně raketometčíka a snipera (není to nutné, ale je to nejjednodušší). Tato mise má výhodu, že máte naprostý přehled nad situací. Kryjte se v zákopech, bunkrech a za kameny. Hlavně nepoužívejte kulomety u bunkrů. Byly byste snadný cíl pro tanky a letadla.

B) Osa

Platí zhruba stejná taktika. Obsadit postranní bunkry, a potom prostřední.2) GAZALA
2)Gazala


A) Spojenci

První nepřehledná mise. Na každém rohu nějaký ten kopec, takže nevíte, co se kde děje. Může se stát, že toto bude vaše první prohraná mise. Němci používají hlavně letadla, tanky a raketometčíky, takže nejlepší obrana je obyčejný pěšák nebo raketomet. Nejdříve zaberte bunkry na F5 (souřadnice, později uváděny pouze písmeno a číslo) nebo G6. Braňte je zuby nehty, většinou budete naprosto sám, bez pomoci, a tak se nechávejte vysazovat na zabraném území ne na základně, protože trvá než někam dojedete a bunkr může být v rukou nepřítele.

B) Osa

Obsaďte bunkry (dva) nejblíže k vám a doufejte, že vaši spolubojovníci zvítězí. Můžete je podpořit ze vzduchu.

3) WAKE ISLAND

A) Spojenci

Nyní nastává první boj proti Japoncům. Na začátku braňte bunkr na E6 a později se stáhněte kletišti (F6). Nepříjemné jsou hlavně útoky ze vzduchu, proto se braňte pomocí protiletadlových děl. Nepřítel postupně obsadí polovinu ostrova a asi i letiště. To musíte co nejdříve dobýt a vytlačit nepřítele zpět do moře. Nemáte moc šancí protože nepřítel je vpřevaze, takže musíte zabírat bunkry a stáhnout jeho body téměř na nulu. Můžete také přeplavat záliv a obsadit bunkry na druhé straně, ale popravdě řečeno, dlouho je neudržíte. Rozhodnutí jakého vojáka vzít už nechávám na vás.

B) Osa

Podnikněte vylodění na D3, D5 a postupujte ze všech stran do vnitrozemí. Nakonec    obsaďte letiště.

4) KURSK

A) Spojenci

Ihned po výsadku nastupte do "žluté" T-34 (je nejsilnější) a pokud tam nebude, tak cokoliv jiného, hlavně ne letadlo a zmocněte se lumber millu (F4) a work campu (D4). Nepřítel má těžké tanky, takže mu bude chvíli trvat, než sem dorazí. U lumber millu se objeví kaťuše, ale nedoporučuji snimi střílet (moc nevydrží a zaměřování je taky nic moc). Teď už stačí jen bránit pozice a dívat se, jak nepříteli mizí body.

B) Osa

Stejná taktika jako u Rusů. Nechte nepřítele zabrat F4, budou tam kaťuše. Na začátku si pospěšte, protože Rusové jsou rychlejší.

5) TOBRUK

A) Spojenci

První mise, ve které si pořádně zastřílíte. Objevte se na D6 a dojděte ke kulometu. Střílejte pěchotu a Wespe (německá houfnice). Po smrti výsadek na E6 - vprvní linii nejlépe jako zdravotník. Pomalu ustupuje a kryjte se za zátarasy atd. Dojděte až kbunkru ve druhé obranné linii (E6). Vždy se nechte vysadit zde s raketometem. Do bunkru ke kulometu a do nich ! Střílejte v dávkách, předejdete přehřátí hlavně.

B) Osa

Zničte první linii bunkrů a zaútočte na druhou. Až se to povede, tak se vydejte na hlavní britskou základnu. Musíte sebou hodit, protože máte málo času.

6) MIDWAY ISLAND

A) Spojenci

Midway

Nastupte do vyloďovačky a hurá na ostrov. Zmocněte se letiště a odražte přicházející japonský útok. Zaberte i druhý bunkr a podpořte vaše piloty ze země pomocí tanků nebo transportérů. Pokud jste dobrý pilot, tak se na letišti objeví americký bombardér s torpédy!

B) Osa

Vyloďte se na menším ostrůvku. Později zaútočte na hlavní základnu. Kdybyste to zkusili hned, tak by se to ve většině případů nepovedlo, neboť americké lodě to maj blíž.

7) STALINGRAD

A) Spojenci

Poměrně malá mapa a také krátký tip. Ihned od začátku obsaďte všechny pozice na mapě. Nepřítel přijde o dost bodů. Kryjte se v domech, zákopech a za kulomety a hlavně braňte pozici uprostřed.

B) Osa

Platí stejný postup jako u spojenců.

8) EL ALAMEIN

A) Spojenci

Velice jednoduchá a nudná mise. Nastupte do jeepu a obsaďte pozici na D6, odražte útok. Vaši spolubojovníci obsadí outpost (F3). Pak se vydejte na německou základnu.

Tip : Poprvé a naposledy ve hře je bombardér B109. Nastupte jako kulometčík a kryjte svého pilota. Je to docela zábava. Můžete také vjet do hlavního tábora němců a jeepem přejíždět vojáky.

B) Osa

Dojeďte na D6 a braňte se. Přijede asi jeden tank. Vaši vojáci obsadí severní pozici (F3).

9) QUADALCANAL

A) Spojenci

Nechte se vysadit co nejblíže Japoncům tzn. na D4. Doběhněte na D5. Nejlepší je vylézt na kopec vlevo se sniperkou a máte přehled téměř nad celým nepřátelským územím. Podpořte útok vašich kolegů a občas se podívejte na cestu vpravo, která vede kvám. Chodí po ní pěchota o občas i nějaký tank, ale ten máte taky. Můžete vylézt také na věž, ale kopec je přehlednější.

B) Osa

Stejný postup : Obsadit D5 a podpořit útok. Potom jen bránit a bránit

10) KHARKOV

A) Spojenci

Docela malá mapka charakteristická přestřelkou ve městě. Nasedněte do transportéru a vydejte se na charkovské kopce (D5). Pozici, kterou minete nechte, zaberou ji vaši vojáci. Kanóny zničte letadla a společně zaútočte i na druhou stranu. Asi to nevyjde, ale Němcům uplynou všechny body.

B) Osa

Postupujte naprosto stejně

11) OMAHA BEACH

A) Spojenci

Je to tady ! Jestli znáte vylodění v Normandii z filmů, tak budete dost zklamáni, alespoň na začátku. Proveďte vylodění a zaútočte na obranné zdi. Jediný odpor budou klást kulomety vhnízdech. Po kapitulaci Už stačí jen útočit na vesnici, ale pozor máte podporu zmoře, která občas zasáhne i vaše vojáky.

B) Osa        

Ihned braňte pomocí kulometu zdi. Snažte se zastavit invazi. Pravděpodobně se to povede

12) BOCAGE

A) Spojenci

Zmocněte se pozice sawmillu (D6) a Bridge (E5). Odražte útok tanků. Bude to tuhý boj, ale vy to určitě zvládnete probojujte se kmlýnu a odrážejte útoky až do konce. Pozor, může se stát, že nějáký nacista projede a něco zabere. Využijte své stíhače - Mustangy.

B) Osa

Stejný postup, ale tentokrát bridge na D5

13) OPERATION MARKET GARDEN

A) Spojenci

Nechte se vysadit letadlem (D3). Vyvěste svou vlajku u kostela. Objeví se Sherman tak hup do něj a směr kamenný most (D4). Potom zabrání centra a společný útok na bunkr u mostu. Nasaďte defenzívu a za podpory letadel ubraňte most.

Tip : Vpravo od bunkru je barák, ze kterého snadno zabijete pěchotu.

B) Osa

Zaberte kamenný most (D4) dříve než nepřítel. Potom město a kostel. Zbytek jednotky se zmocní velkého mostu, pokud ne, udělejte to sami.

14) BATTLE OF THE BULGE

A) Spojenci

Asi nejtěžší mise ve hře. Vlastníte sice všechny pozice mimo německé základny, ale každou si lze podrobit. Stačí neopatrnost a jste vpytli. Je prakticky jedno, kde začnete. Musíte se pouze bránit. Němci ihned zaberou pozice E3 a G4. Snažte se bránit město, základnu a most (blíže kvám).

Tip : Ve městě je kostel a zjeho věže se dá docela slušně střílet. Pokud někdo zabere pozici pod vámi, stačí vyskočit, otevřít padák (standartně 9) a je to.

B) Osa

Pro vás poměrně mise v klidu. Útok na E3 (nebude zde žádný odpor a když, tak minimální) a G4. (vaše tanky projedou snadno). Zatlačte nepřítele až k jeho základně a postupně ho zničte.

15) BERLIN

A) Spojenci

Začínáte severně a máte kdispozici dvě T-34.  Dobyjte outpost na E4. Probojujte se přes opevnění s Hanomagem až kpozici C5, kterou zajměte. Provádějte výpady na nepřítele a donuťte ho kapitulovat.

B) Osa

Tuhá mise. Bojujte všude, kde můžete a vzdorujte tak dlouho, dokud nebude konec.

Tip : Nastupne do ruské T-34, otočte kanón a zabijejte rodící se Rusy.

16) IWO JIMA

A) Spojenci

Poslední mise ve hře a vás čeká vylodění na Iwo Jimě. Probojujte se k pláži a následně zaútočte na bunkry (D4), ale asi se to nepovede. Na letedlové lodi vemte letadlo a leťte na C3, kde vyskočte a obsaďte outpost. Postupujte až kletišti (E5). Na pozici D4 je bunkr, ze kterého se dá sniperkou krásně střílet Japonce. Pokuste se obsadit i letiště, protože pokud se to povede vyhrajete.

B) Osa

Doběhněte dolů na pláž a střílejte vojáky, co lezou z lodí. Pravděpodobně nepřítel získá pouze pláž.

Každá mise se dá pochopitelně dohrát jinak, ale tohle je nejrychlejší.

KONEC.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář